Jak zvýšit průtok krve do penisu?

Podle Národního institutu pro diabetes a nemoci trávicího traktu a ledvin je přibližně 30 milionů dospělých mužů ve Spojených státech postiženo erektilní dysfunkcí, z čehož vyplývá, že problémy s dosažením a udržením erekce jsou mnohem běžnější, než si mnozí lidé myslí. Zdravá erekce a zdravý sexuální život je obecně o průtoku krve. Když je krev schopna volně proudit do erektilní tkáně uvnitř penisu, za předpokladu, že nemáte žádné jiné zdravotní problémy, bude pro Vás jednodušší dosáhnout a udržet erekci, když se cítíte sexuálně vzrušeni. Když je však průtok krve omezený, ať už kvůli zdravotnímu stavu, zlozvykům nebo něčemu, co jste jedli nebo pili, bude pro Vás obtížnější dosáhnout erekce. Pokud je průtok krve velmi omezený, je možné, že vůbec nebudete moci dosáhnout erekce. Ať už máte obavy o svou sexuální výkonnost a chcete jednat, nebo jen chcete zlepšit své celkové zdraví, podniknutí kroků ke zlepšení průtoku krve do penisu může přinést velká pozitiva, pokud jde o váš sexuální život. Níže jsme vysvětlili, jak zvýšit průtok krve do penisu, pomocí několika tipů, technik a návyků založených na důkazech, které můžete použít. Snažili jsme se pokrýt všechny možné způsoby, od jednoduchých změn, které můžete učinit ve své každodenní rutině a stravě, až po léky na erektilní dysfunkci a další.

Upřednostňujte potraviny, které napomáhají průtoku krve do penisu

Potraviny, které konzumujete, mohou mít významný vliv na váš krevní oběh. Konzumace zdravé stravy, která je bohatá na vitamíny, minerály a základní živiny, může zlepšit vaši kardiovaskulární funkci a umožnit, aby krev snadno proudila kolem vašeho těla včetně krevních cév penisu. Na druhé straně konzumace stravy s vysokým obsahem nezdravých tuků, soli a jiných živin může ovlivnit zásobování krví a může ztížit dosažení a udržení silné erekce.

Chcete-li zlepšit prokrvení vašeho penisu, jakož i jiných částí těla, zkuste do svého jídelníčku zařadit následující potraviny:

 • Skořice. Předpokládá se, že skořice zlepšuje zdraví srdce. Ve studii publikované v roce 2021 vědci zjistili, že skořice snižuje krevní tlak a zlepšuje lipidové profily u lidí s hypertenzí (vysokým krevním tlakem).
 • Česnek. Předpokládá se, že česnek způsobuje zlepšení průtoku krve. V tříměsíční studii zahrnující lidi s onemocněním koronární arterie vědci zjistili, že konzumace česneku může zlepšit funkci endotelu. Zatím však není jasné, zda konzumace česneku souvisí s lepším průtokem krve v jiných oblastech těla nebo silnějšími erekcemi.
 • Ryby, které obsahují omega-3 mastné kyseliny. Ryby, které jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, jako je losos, jsou dobré pro průtok krve a slouží jako vynikající zdroje bílkovin. 
Zatímco důkazy o jejich přínosu pro celkové zdraví srdce stále vyžadují další zkoumání, omega-3 mastné kyseliny mají prokázánu řadu zdravotních výhod, včetně snížení klidového krevního tlaku.
 • Cibule. Cibule je bohatá na flavonoidní antioxidanty, které mohou pomoci rozšířit vaše tepny a zlepšit vaše kardiovaskulární zdraví. Ve studii z roku 2013 vědci zjistili, že pravidelná konzumace cibulového extraktu může být prospěšná pro zlepšení zdraví srdce u mužů.
 • Citrusové plody. Citrony, pomeranče, grapefruity a další citrusové plody obsahují velké množství flavonoidů, které jsou spojeny se zlepšením průtoku krve a zdravým srdcem. Grapefruit a grapefruitový džus mají potenciál zvyšovat hladiny určitých léků v krvi, včetně léků na erektilní dysfunkci, jako je Sildenafil (generická Viagra) a jiné inhibitory PDE5.
 • Horká čokoláda. Stejně jako cibule a citrusové plody, čokoláda s vysokým procentem kakaa je bohatá na flavonoidy, které mohou zlepšit srdeční činnost. Jelikož je to kakao, které zlepšuje zdraví srdce (a ne mléko, cukr a další složky v čokoládě), zkuste si vybrat čokoládu s obsahem kakaa 70 % nebo více.
 • Zelenina bohatá na dusičnany. Některé druhy zeleniny, jako je salát a špenát, obsahují velké množství dusičnanů. Dusičnany se ve vašem těle přeměňují na oxid dusnatý, což je důležitá přírodní chemikálie pro podporu optimálního průtoku krve.
 • Oříšky. Některé ořechy, jako jsou vlašské ořechy a mandle, jsou bohaté na minerály, jako je železo a hořčík, které mohou zlepšit průtok krve a kardiovaskulární zdraví. Jsou také plné důležitých vitamínů, které mohou přispět k dobrému celkovému zdraví.
 • Červená feferonka. Červené feferonky, přesněji řečeno, kapsaicin obsažený v těchto paprikách, je spojen se zlepšeným průtokem krve. Výzkum zjistil, že kapsaicinoidy mohou podporovat zdravý průtok krve, částečně tím, že stimulují uvolňování oxidu dusnatého.
 • Kurkuma. Stejně jako červená feferonka, kurkuma je spojena se zvýšeným průtokem krve. Ve studii z roku 2017 o kurkuminu, sloučenině nacházející se v kurkumu, vědci zjistili, že pravidelné používání výrazně zlepšuje průtok krve.

Kromě zdůrazňování výše uvedených potravin, které podporují průtok krve, je také důležité vyhýbat se potravinám, které mohou poškodit váš kardiovaskulární systém a snížit krevní oběh:

 • Sůl. Potraviny s vysokým obsahem soli mohou zvýšit množství sodíku ve vašem krevním oběhu, což zvyšuje krevní tlak. To může poškodit vaše tepny a ovlivnit průtok krve do vašeho penisu, což ovlivňuje vaši schopnost dosáhnout a udržet erekci během sexu. Snažte se omezit spotřebu sodíku na maximálně 2 300 miligramů denně, což je maximální doporučené množství.
 • Cukr. Přestože cukr přímo neovlivňuje krevní tlak jako sůl, nadměrná konzumace cukru může zvýšit riziko vzniku cukrovky – poruchy, která může poškodit váš krevní oběh a výrazně zvýšit riziko erektilní dysfunkce.
 • Nezdravé tuky (transtuky). Transmastné kyseliny jsou nejhorší formou tuku v potravě, bez zdravotních výhod a mnoha negativních kardiovaskulárních účinků (zejména pro cholesterol). Proto je lepší se jim vyhnout ve prospěch zdravějších typů tuku.

Kromě upřednostňování potravin a přísad pro zlepšení erekce je také důležité udržovat tělo hydratované. Až 90% krevní plazmy tvoří voda, což znamená, že nejlépe proudí, když pijete normální množství hydratačních tekutin. Když se dehydratujete, je k dispozici menší objem krve, který je schopen cestovat přes vaše tělo do svalů, orgánů a specifické tkáně. Pokud jste velmi fyzicky aktivní nebo je horký den, je třeba svůj pitný režim přizpůsobit aktuálním podmínkám. Pokud sportujete venku na slunci, pravděpodobně budete potřebovat více vody než někdo, kdo doma dívá televizor na gauči.

Jiné způsoby, jak přirozeně zvýšit průtok krve do penisu

Kromě vyvážené stravy existuje několik dalších věcí, které můžete udělat pro podporu zvýšeného průtoku krve do penisu.

Udržujte si zdravou tělesnou hmotnost

I když není třeba obsazovat procento tělesného tuku nebo se vážit každý den, je důležité udržovat si zdravou váhu pro optimální krevní oběh, kardiovaskulární funkce a sexuální výkonnost. Obezita a erektilní dysfunkce jsou úzce propojeny, přičemž u mužů s nadváhou nebo obezitou je větší pravděpodobnost, že budou mít problémy se sexuální výkonností. I když obezita není přímou příčinou erektilní dysfunkce, je také úzce spojena s hypertenzí, cukrovkou a jinými zdravotními problémy, které mohou zvýšit riziko vzniku erektilní dysfunkce. S obezitou přicházejí problémy, které mohou ovlivnit průtok krve a zabránit krve, aby se správně dostala do penisu. S obezitou souvisí i další problémy související se sexem, jako například riziko vzniku nižších hladin testosteronu jako je průměr. Všechny tyto faktory poukazují na důležitost udržování zdravé tělesné váhy.

Cvičení pomáhá

Cvičení je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zlepšit vaše kardiovaskulární zdraví a zvýšit průtok krve, včetně erektilní tkáně, která je zodpovědná za dosažení a udržení erekce během sexu. Pravidelné cvičení může způsobit snížení hladiny krevního tlaku, podpořit stabilní průtok krve a zlepšit celkové zdraví. Proto je důležité pravidelně cvičit, i když vás nezajímá sexuální výkon. Ve vědeckém přehledu z roku 2018 výzkumníci uvedli, že odporový trénink jako například. vzpírání a kalistenika či vytrvalostní trénink jsou účinné při snižování základního krevního tlaku. Cvičení v jakékoli formě je zkrátka skvělý způsob, jak zlepšit prokrvení těla.

Snižte příjem alkoholu a nikotinu

Alkohol může mít vážný negativní vliv na téměř každý aspekt vašeho sexuálního zdraví jako muže, od průtoku krve do vašeho penisu až po sexuální vzrušení. Podobně nikotin, ať už je vdechován cigaretami nebo vaporizérem, může ovlivnit vaše cévní zdraví a ovlivnit vaši sexuální sílu. Nejprve se podívejme na nikotin. Bez ohledu na to, jak inhalujete nikotin, bude mít několik negativních účinků, když se dostane do těla. Vaše srdce začne bít rychleji, krevní tlak začne stoupat a tepny, které kontrolují průtok krve v celém těle, se začnou stahovat. Konečným výsledkem je snížení schopnosti vašeho srdce efektivně pumpovat krev, čímž se snižuje krevní oběh v těle, včetně průtoku krve do erektilní tkáně. Stručně řečeno, nikotin není dobrou volbou pro optimální průtok krve a sexuální výkonnost. Podobně alkohol, přestože nemusí vždy přímo omezovat váš průtok krve, může ovlivnit váš sexuální výkon. Ve studii z roku 2007 byla těžká konzumace alkoholu úzce spojena s celou řadou mužských sexuálních dysfunkcí, včetně erektilní dysfunkce.

Vyhýbejte se stresu

Když začnete pociťovat stres, tělo aktivuje svůj sympatický nervový systém, což vede ke zvýšení hladin hormonů, jako je epinefrin, noradrenalin a kortizol. Tyto stresové hormony způsobují zúžení vašich krevních cév, zvyšují hladinu krevního tlaku a snižují průtok krve v těle. Stejně jako nikotin a některé potraviny, stres může mít vazokonstrikční účinek, což znamená, že snižuje průtok krve. To může vést k různým problémům, včetně erektilní dysfunkce. Ve skutečnosti je stres známou příčinou erektilní dysfunkce a jiných problémů sexuálního zdraví u mužů. Zatímco určitému stresu nelze vyhnout, snížení průměrné úrovně stresu může být jednoduchým a účinným způsobem, jak podpořit zdravý průtok krve do penisu a zlepšit sexuální výkonnost.

Zvažte použití léků pro erektilní dysfunkci

Inhibitory fosfodiesterázy-5 nebo inhibitory PDE5 jsou léky, které zvyšují průtok krve do vašeho penisu rozšířením velikosti vašich krevních cév. To může usnadnit rozvoj erekce v reakci na sexuální stimulaci, čímž se zlepší sexuální výkon. V současnosti se ke zlepšení průtoku krve a erektilní funkce používá několik inhibitorů PDE5, které jsou u nás dostupné bez lékařského předpisu:

 • Sildenafil. Aktivní složka Viagry, Sildenafil, poskytuje úlevu od erektilní dysfunkce na přibližně čtyři hodiny na jednu dávku a obvykle se používá 60 minut před sexem. Existují však formy, které účinkují již od 15 minut.
 • Tadalafil. Aktivní složka Cialisu, Tadalafil je dlouhotrvající lék, který může poskytnout úlevu od erektilní dysfunkce až na 36 hodin na jednu dávku. Objednejte bez lékařského předpisu z pohodlí domova online.
 • Vardenafil. Účinná látka přípravku Levitra, Vardenafil, obvykle působí o něco déle než Viagra a používá se také 60 minut před sexem. Doba trvání účinku je přibližně 5 – 8 hodin. Objednejte za pár kliků z pohodlí domova online.

Tyto léky se speciálně používají pro léčbu erektilní dysfunkce, což z nich činí možnost léčby, která stojí za zvážení, pokud nezaznamenáte žádné zlepšení průtoku krve cvičením, změnou stravy, udržováním si zdravé hmotnosti a vyhýbáním se nezdravým návykům. Většina léků na erektilní dysfunkci lze použít před sexuální aktivitou, což umožní získat úlevu od erektilní dysfunkce přesně tehdy, když ji potřebujete. Nabízíme celou řadu léků pro erektilní dysfunkci, které můžete mít z pohodlí domova, rychle a jednoduše online.

Jak zvýšit průtok krve do vašeho penisu? Závěr

Co tedy pomáhá průtoku krve? Nejlepším přístupem je používání více návyků, od udržování zdravé stravy až po časté cvičení a omezení konzumace alkoholu, aby se zajistilo, že srdce bude efektivně fungovat a krev bude volně proudit v těle. Když samotné návyky nestačí, můžete použít i léky pro erektilní dysfunkci ke stimulaci prokrvení penisu a usnadnění dosažení a udržení erekce. Pokud si nejste jisti, jak zvýšit průtok krve do penisu, nebo jen potřebujete pomoci začít, přečtěte si náš blog a objednejte si na zkoušku jedno balení. V našem průvodci nejběžnějšími formami léčby erektilní dysfunkce se také můžete dozvědět více o možnostech zlepšení špatného prokrvení penisu.